Dzięki Wam Janek osiąga nowe cele!

Dzięki Twojemu 1% podatku przekazanemu w 2020 roku i latach poprzednich Janek mógł uczestniczyć w zajęciach i turnusach fizjoterapeutycznych oraz integracji sensorycznej dzięki czemu dobrze jeździ na rowerze i hulajnodze, kontynuuje naukę pływania, rozpoczął naukę jazdy na nartach i łyżwach. Twój 1% to to wkład w rozwój poznawczy i postęp w nauce mowy dzięki zajęciom logopedycznym i pedagogicznym. Dla nas pełnosprawnych to drobiazgi ale dla dziecka z porażeniem mózgowym, autyzmem i padaczką to "kosmiczne" wyzwania. Twój 1% to również wkład w rozwój poznawczy i postęp w nauce mowy dzięki zajęciom logopedycznym i pedagogicznym.

Dziękujemy osobom, które rozliczyły się dla Janka w:

I tu niespodzianka. Rząd w 2020 roku utajnił informacje dotyczące Urzędów Skarbowych, w których dokonano rozliczeń 1%. Rozliczenia z US przekierował do dziwnej, nowopowstałą do tego celu instytucji Centrum Kompetencyjnego Rozliczeń w Bydgoszczy. W jakim celu? Nie wiem ale z doniesień medialnych oraz relacji rodziców dowiadujemy się m.in. o zaginięciu w tej kompetentnej jak nazwa wskazuje instytucji sporej części środków zgrormadzonych przez niepełnosprawnych. Wyjaśnianie sprawy na poziomie ministerialnym trwa. Co ważne dla nas i dla Was wpływy z 1% na Janka subkonto były bardzo zbliżone do zeszłorocznych.Dlatego trochę w ciemno dziękuję tak jak w 2019 roku darczyńcom, którzy rozliczyli się w:

Żninie, Pruszczu Gdańskim, Rzeszowie, Sieradzu, Głownie, Nowym Sączu, Warszawie, Tarnowie, Radziejowie, Bytomiu, Otwocku, Starachowicach, Katowicach, Wadowicach, Poznaniu, Krakowie, Radomiu, Pile, Gdyni, Bydgoszczy, Łódzi, Lipnie, Płocku, Wrocławiu

Oraz osobom, które przekazały darowizny:

Państwo Tomasik

Co dał Jankowi Twój 1% w 2020 roku:

Dzięki m.in. Twojej pomocy w postaci przekazania 1% podatku przy rozliczaniu PIT'a za 2019 rok Janek skorzystał z:

Twój 1% jest ważny bo koszty leczenia i terapii Janka są bardzo wysokie a dzięki Tobie starcza na więcej.

Ponieważ mimo starań nie jesteśmy w stanie zagospodarować pełnej kwoty wybieramy to co najskuteczniejsze i to można uznać za sukces uzyskany dzięki Twojemu wsparciu.

Uśmiech dziecka jest bezcenny a Janka szczególnie
Walczmy o niego.

I w tym roku przekaż 1% podatku na terapię Jasia!

Jak to zrobić?

Podczas corocznego rozliczania PIT
- w rubryce I "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" w polu "Numer KRS" podaj: 0000037904
- w rubryce J "Informacje uzupełniające" w polu "Cel szczegółowy 1%" podaj: 24941, Żurmanowicz Jan i w polu obok zaznacz "Wyrażam zgodę".

Wzór:

Przekaż darowiznę


Jak to zrobić?

Osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć od kwoty do opodatkowania 6% dochodu (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT). Wystarczy dokonać wpłaty na jedno z głównych kont bankowych Fundacji:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
KONTO
dla darowizn w PLN: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
dla darowizn w USD: PL 90 2490 0005 0000 4530 9858 4994 (SWIFT[BIC]: ALBPPLPW)
dla darowizn w EUR: PL 82 5490 0005 0000 4600 7337 4309 (SWIFT[BIC]: ALBPPLPW)

z dopiskiem: 24941, Żurmanowicz Jan - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Kontakt z Jasiem

Jeśli masz ochotę do nas napisać lub zadzwonić, gdyż masz pytania dotyczące dolegliwości Jasia, jego terapii lub form pomocy, nie krępuj się, czekamy na Twój kontakt.Kontakt mailowy: zurmanowicz @ gmail.com

Telefon: 606876737

Chcesz wiedzieć więcej o dolegliwości Jasia?

Poznaj Jasia! Dowiedz się jak to się stało, że cierpi na CZR, jakiej i ile terapii wymaga, jak możesz mu pomóc. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że to wartościowe dziecko, któremu warto pomagać każdego dnia!

* Lekarze do dziś spierają się między sobą czy w czasie porodu Jaś doznał dziecięcego porażenia mózgowego czy nie. Biorąc pod uwagę, że Jaś urodził się przez cesarskie cięcie ze względu na zagrożenie zamartwicą dla jednych fakt niedotlenienia jest oczywisty dla innych nie. Na szczęść lekarze fizjoterapii oraz fizjoterapeuci którzy Jankiem zajmują się od lat nie mają wątpliwości, że doszło do niedotlenienia dzięki czemu wiemy, że działamy w dobrym kierunku. Na władze i instytucje państwowe liczyć nie możemy. Dobrze, że jesteście Wy!