Terapia, czyli nauka od 8 mc życia. I ciągle daje radę :)Kiedy Janek miał 8 miesięcy wydawało nam się, że fizjoterapia wszystko załatwi. Kiedy doszła diagnoza AUTYZM dowiedzieliśmy się, że Jaś wymaga wszechstronnej pomocy. Bez niej nie było dobrych rokowań.
Dziś Janek biega, jeździ na rowerze i hulajnodze, uczy się pływać. Powoli pnie się społecznie i poznawczo. Składa proste zdania choć przychodzi mu to z dużą trudnością. Najważniejsze, że jest postęp. W dużej mierze to również Twoja zasługa!
Padaczka to dla nas nowość i dopiero się z nią oswajamy. Ufamy, że odejdzie tak szybko jak przyszła i nie wyrządzi Jankowi krzywdy ani nie odbierze tego co już osiągnął.

Dlaczego Twój 1% jest tak ważny?

Każde pojedyncze zajęcia kosztują około 100 złotych (integracja sensoryczna, logopedia, fizjoterapia na basenie etc) a Jaś wymaga wielu godzin pracy tygodniowo. Koszt jednego, 5-dniowego turnusu w Instytucie dr Masgutowej to nawet 3500 zł. Janek wymaga przynajmniej kilku turnusów rocznie wraz z rediagnozami. Pojedyncza wizyta u dobrego epileptologa to koszt 600 zł. Koszt wizyt u pozostałych lekarzy specjalistów waha się od 150 zł do 350 zł za wizytę. Na NFZ nie mamy co liczyć. Wizyta w poradni genetycznej umawiana w listopadzie 2018 najwcześniej odbędzie się w grudniu 2019 roku. Czas oczekiwania na rezonans po ataku padaczki to min 8 miesięcy. Jaś nie ma czasu na takie czekanie, równie dobrze moglibyśmy nic nie robić a tylko czekać aż system doprowadzi do jego całkowitego regresu i zamknie go w zakładzie. Przykre ale prawdziwe. Koszty turnusów fizjoterapeutycznych, wizyt lekarskich szególnie dot padaczki, innych konsultacji medycznych, badań, leczenia i suplementacji to kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie.

Przekazany przez Ciebie 1% zapewni Jasiowi kilka godzin zajęć, wizyt lekarskich czy pokryje koszt leków albo suplementów. Im więcej osób wesprze Jasia jednym procentem z podatku, tym więcej zajęć dodatkowych będziemy mogli Jasiowi zapewnić.


Dzięki odpowiedniej, optymalnej ilości zajęć z profesjonalistami, możemy razem dać Jasiowi łatwiejszy start. Z góry dziękujemy!Co planujemy w 2019

Ze środków zebranych w 2019 roku dzięki Waszej pomocy tak jak w 2018 roku będziemy kontynuować diagnostykę i leczenie szczególnie w ośrodkowego układu nerwowego. Będziemy również kontynuować terapię dr Masgutowej gdyż daje pozytywne i wymierne korzyści. Integracja odruchów wpływaja nie tylko na motorykę małą i dużą oraz aparatu mowy (są też kłopoty z połykaniem) ale głównie na rozwój poznawczy a co za tym idzie intelektualny. Kontynuujemy rehabilitację w wodzie (SI, fizjoterapia i nauka pływania w jednym) Wpływa ona nie tylko na samą zdolność pływania ale również umiejętność prawidłwego oddychania, motorykę w tym precyzję zarówno kończyn górynych jak i dolnych, postrzeganie swojego ciała w przestrzeni, czucie, nadwrażliwości w obrębie glowy. Poszukujemy specjalistów głównie neurologii i immunologii, kontynuujemy lecznie OUN i całego organizmu w tym wsparcie detoxu oraz oczyszczanie organizmu z toksyn, którymi Janek jest obciążony, a które blokuja jego rozwój i degenerują organizm.

Jaś wymaga wielu zajęć i aktualnie uczestniczy w:

Jaka dodatkowa pomoc terapeutyczna jest niezbędna Jasiowi, aby postępy były bardziej widoczne i trwalsze?

W przypadku dzieci, szczególnie tych, które mają kłopot z werbalizowaniem swoich potrzeb i umiejętności należy próbować najróżniejszych metod terapeutycznych, gdyż nie wiadomo, która na dziecko zadziała najbardziej rozwijająco. Jest to opinia większości profesjonalnych terapeutów z którymi się spotykamy na co dzień. Po ponad cztero letnich doświadczeniach, w bieżącym roku, chcemy wesprzeć Jasia dodatkowo przez:

Dodatkowe badania

Badania wykonujemy na własny koszt. Nie są refundowane przez NFZ a są bardzo kosztowne. Tylko część można wykonać w Polsce, sporo z badań niestety trzeba wykonywać za granicą.

Znamienne jest na przykład, że w Polsce nie ma możliwości wykonania badań na obciążenie organizmu neurotoksycznymi pestycydami jak glifosat (zawarty m.in. w preparacie Randap) mimo, że polskie rolnictwo, ogrodnictwo i leśnictwo używają go notorycznie i z zamiłowaniem. Rolnicy i ogrodnicy wiedzą iż jest on niezywkle toksyczny dla organizmu i przedostaje sie z produktów rolnych do organizmu, nie jest biodegradowalny, pozostaje w środowisku na długie lata, więc z pełną świadomścią trują nie tylko klientów ale i samych siebie, swoje rodziny, swoje dzieci. Badanie takie można najbliżej wykonać w Niemczech gdzie są powszechne a wyniki Polskich dzieci są przerażające i przewyższają kilkukrotnie wyniki dzieci z Niemiec.
Podobnie jest z obciążeniem organizmu wszelkimi "plastikami" z których najbardziej znany ze swojej szkodliwości jest BPA. Takie badania również wykonuje się na własny koszt za granicą. Nikogo nie zastanawia dlaczego Sanepid podobno stojący na straży zdrowia nie interweniuje w tej kwestii.

Badań które musimy wykonywać jest wiele gdyż Janka mózg jest bardzo wrażliwy na szkodliwe substancje i musimy ich unikać na tyle na ile się tylko da.

 

Edukacja Janka

Jaś uczęszczał do 2 przedszkoli integracyjnych ale zrezygnowaliśmy z nich gdyż ewidentnie było widać, że prywatne przedszkola do których trafiliśmy nie były dla Jasia dobre. Za mało zajęć, zbyt małe zainteresowanie terapeuty cienia lub jego brak całkowity. Jak dla mnie wyciąganie pieniędzy i marnowanie dziecka. Po rezygnacji z przedszkola w lutym 2015, Jaś do września 2015 uczestniczył tylko w zajęciach indywidualnych i grupowych w poradniach oraz turnusach rehabilitacyjnych. We wrześniu 2015 Jaś poszedł do przedszkola specjalnego w Warszawie przy ulicy Dzielnej do grupy 4 osobowej, autystycznej. Było to dla Jasia optymalne rozwiązanie. Mała grupa, znacznie więcej skupienia ze strony terapeutów. We wrześniu 2018 roku Jaś ruszył do szkoły. Wybraliśmy szkołę specjalną nastawioną na integrację społeczną do której uczęszczają głównie dzieci z zespołem Downa. Takie rozwiązanie uznaliśmy za optymalne gdyż, Janek znał tą szkołę, często przychodził tu na przedstawienia organizowane przez uczniów. Dzieci z zespołem Downa są bardzo społeczne, troskliwe, komunikatywne a takie otoczenie Jankowi dobrze służy.
Niestety intelekt Janka nie pozwala na aktywne uczestnictwo w lekcjach w szkole integracyjnej. Jeśli aktualne i przyszłe interwencje medyczne i rehabilitacyjne poprawią stan Janka na tyle aby mógł pójść do szoły integracyjnej będziemy bardzo zadowoleni jednak na obecną chwilę jest to poza jego zasiegiem.

Kontakt z pełnosprawnymi dziećmi Jaś ma zapewniony po zajęciach przedszkolnych dzięki czemu może je obserwować, bawić się z nimi i czerpać "właściwe wzorce". Ponad to najlepszym terapeutą Jasia jest jego młodszy, pięcioletni braciszek Szymek.Przekaż 1% podatku na terapię Jasia!

Jak to zrobić?

Podczas corocznego rozliczania PIT
- w rubryce I "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" w polu "Numer KRS" podaj: 0000037904
- w rubryce J "Informacje uzupełniające" w polu "Cel szczegółowy 1%" podaj: 24941, Żurmanowicz Jan i w polu obok zaznacz "Wyrażam zgodę".

Wzór:

Przekaż darowiznę


Jak to zrobić?

Osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć od kwoty do opodatkowania 6% dochodu (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT). Wystarczy dokonać wpłaty na jedno z głównych kont bankowych Fundacji:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
KONTO
dla darowizn w PLN: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
dla darowizn w USD: PL 90 2490 0005 0000 4530 9858 4994 (SWIFT[BIC]: ALBPPLPW)
dla darowizn w EUR: PL 82 5490 0005 0000 4600 7337 4309 (SWIFT[BIC]: ALBPPLPW)

z dopiskiem: 24941, Żurmanowicz Jan - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekaż suplementy / witaminy

Jesteś producentrm lub dystrybutorem suplementów lub witamin?

Jeśli chcesz przekazać Jasiowi niezbędne suplementy wspomagające jego rozwój skontaktuj się z nami: zurmanowicz [małpka] gmail.com lub zadzwoń 606876737
Przykładowe suplementy: magnez, cynk, biotyna, mangan, luteoina, koenzym q10, witaminy z grupy B, naturalna witamina C (acerola lub dzika róża). To tylko przykładowe


Chcesz wiedzieć więcej o dolegliwości Jasia?

Poznaj Jasia! Dowiedz się jak to się stało, że cierpi na CZR, jakiej i ile terapii wymaga, jak możesz mu pomóc. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że to wartościowe dziecko, któremu warto pomagać każdego dnia!