Terapia, czyli nauka od 1szego roku życia. Daje radę :)

Na początku wydawało nam się, że fizjoterapia wszystko załatwi. Kiedy doszła diagnoza AUTYZM dowiedzieliśmy się, że Jaś wymaga wszechstronnej pomocy. Bez niej nie ma dobrych rokowań. Od tego czasu minęły już 4 lata. Jaś dziś biega, jeździ na rowerze, pływa. Powoli pnie się społecznie i poznawczo. Składa proste zdania choć przychodzi mu to z dużą trudnością. Najważniejsze, że jest znaczny postęp. W dużej mierze to również Twoja zasługa!

Dlaczego Twój 1% jest tak ważny?

Każde pojedyncze zajęcia kosztują minimum 80-100 złotych (integracja sensoryczna, logopedia, fizjoterapia na basenie etc) a Jaś wymaga wielu godzin pracy tygodniowo. Średnio miesięcznie to min 2500 zł
Koszt jednego turnusu w Instytucie dr Maskutowej to min 1750 zł do 3500 zł w zależności od ilości godzin. Janek ma zalecone 4 turusy, jeden już odbylismy. Z diagnozami łączny koszt może wynieść do 17000 zł.
Koszty wizyt lekarskich, konsultacji, leczenia i suplementacji to min 15000 zł rocznie.
Przekazany przez Ciebie 1% zapewni Jasiowi kilka godzin zajęć i leczenie, im więcej osób wesprze Jasia jednym procentem z podatku, tym więcej zajęć dodatkowych będziemy mogli Jasiowi zapewnić. Dzięki odpowiedniej, optymalnej ilości zajęć z profesjonalistami, możemy razem dać Jasiowi łatwiejszy start. Z góry dziękujemy!Co planujemy w 2018

Jaś wymaga wielu zajęć i aktualnie uczestniczy w:

Jaka dodatkowa pomoc terapeutyczna jest niezbędna Jasiowi, aby postępy były bardziej widoczne i trwalsze?

W przypadku dzieci, szczególnie tych, które mają kłopot z werbalizowaniem swoich potrzeb i umiejętności należy próbować najróżniejszych metod terapeutycznych, gdyż nie wiadomo, która na dziecko zadziała najbardziej rozwijająco. Jest to opinia większości profesjonalnych terapeutów z którymi się spotykamy na co dzień. Po ponad cztero letnich doświadczeniach, w bieżącym roku, chcemy wesprzeć Jasia dodatkowo przez:

Dodatkowe badania pod kątem spektrum autyzmu

Dotychczas wykonane badania/suplementacja:
Badania wykonujemy na własny koszt. Nie są refundowane przez NFZ a są bardzo kosztowne. Tylko część można wykonać w Polsce, sporo z badań niestety trzeba wykonywać za granicę. Znamienne jest na przykład, że w Polsce nie ma możliwości wykonania badań na obciążenie organizmu neurotoksycznymi pestycydami jak glifosat (zawarty w preparatach Randap i innych) mimo, że jest on w Polsce w powszechnym użytku, z pełną świadomścią jego neurotoksyczności.


Znamienne jest też to iż rolnicy solidarnie przyzjaną, że muszą używać bardzo dużych ilości wapna aby wspomóc swoje uprawy ze względu na m.in. dużą zawartość metali ciężkich w glebie a w Polsce nadal nie są uznawane badania wykonywane za granicą (w Polsce nie da się ich wykonać) na obciążenie organizmu metalami ciężkimi, które są głównymi neurotoksynami.

Edukacja Janka

Jaś uczęszczał do 2 przedszkoli integracyjnych ale zrezygnowaliśmy z nich gdyż ewidentnie było widać, że prywatne przedszkola do których trafiliśmy nie były dla Jasia dobre. Za mało zajęć, zbyt małe zainteresowanie terapeuty cienia lub jego brak całkowity. Jak dla mnie wyciąganie pieniędzy i marnowanie dziecka. Po rezygnacji z przedszkola w lutym 2015, Jaś do września 2015 uczestniczył tylko w zajęciach indywidualnych i grupowych w poradniach oraz turnusach rehabilitacyjnych. We wrześniu 2015 Jaś poszedł do przedszkola specjalnego w Warszawie przy ulicy Dzielnej do grupy 4 osobowej, autystycznej. Było to dla Jasia optymalne rozwiązanie. Mała grupa, znacznie więcej skupienia na Jasiu ze strony terapeutów. W tym roku Jaś rusza do szkoły. Wybraliśmy szkołę specjalną nastawioną na integrację społeczną. Niestety intelekt Janka nie pozwala jeszcze na aktywne uczestnictwo w lekcjach w szkole integracyjnej. Ufamy, że po aktualnych interwencjach neurologicznych i biomedycznych stan Janka poprawi się na tyle aby mógł pójść do szkoły integracyjnej.

Kontakt z pełnosprawnymi dziećmi Jaś ma zapewniony po zajęciach przedszkolnych dzięki czemu może je obserwować, bawić się z nimi i czerpać "właściwe wzorce". Ponad to najlepszym terapeutą Jasia jest jego młodszy, pięcioletni braciszek Szymek.

Przekaż 1% podatku na terapię Jasia!

Jak to zrobić?

Podczas corocznego rozliczania PIT
- w rubryce I "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" w polu "Numer KRS" podaj: 0000037904
- w rubryce J "Informacje uzupełniające" w polu "Cel szczegółowy 1%" podaj: 24941, Żurmanowicz Jan i w polu obok zaznacz "Wyrażam zgodę".

Wzór:

Przekaż darowiznę
Uwaga! W 2018 roku Fundacja zmienia konto bankowe dla darowizn.

Jak to zrobić?

Osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć od kwoty do opodatkowania 6% dochodu (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT). Wystarczy dokonać wpłaty na jedno z głównych kont bankowych Fundacji:


Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

NOWE KONTO
dla darowizn w PLN: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
dla darowizn w USD: PL 90 2490 0005 0000 4530 9858 4994 (SWIFT[BIC]: ALBPPLPW)
dla darowizn w EUR: PL 82 5490 0005 0000 4600 7337 4309 (SWIFT[BIC]: ALBPPLPW)


z dopiskiem: 24941, Żurmanowicz Jan - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekaż suplementy / witaminy

Jesteś producentrm lub dystrybutorem suplementów lub witamin?

Jeśli chcesz przekazać Jasiowi niezbędne suplementy wspomagające jego rozwój skontaktuj się z nami: zurmanowicz [małpka] gmail.com lub zadzwoń 606876737
Przykładowe suplementy: magnez, cynk, biotyna, mangan, luteoina, koenzym q10, witaminy z grupy B, naturalna witamina C (acerola lub dzika róża). To tylko przykładowe


Chcesz wiedzieć więcej o dolegliwości Jasia?

Poznaj Jasia! Dowiedz się jak to się stało, że cierpi na CZR, jakiej i ile terapii wymaga, jak możesz mu pomóc. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że to wartościowe dziecko, któremu warto pomagać każdego dnia!